WODZIREJ I KONFERANSJER…

Wodzirej weselny, oprócz talentów dj-skich ma za zadanie, prowadzić gości weselnych przez całą ceremonię i przebieg wesela. Uroczystości wymagają od prowadzącego, by posiadał niezbędne doświadczenie, szczyptę bystrego humoru i ciekawą osobowość. W trakcie wielu zabaw poznałem tajniki, które pozwalają wprowadzać w magiczny nastrój i zachęcać gości do wpólnej i jedynej w swoim rodzaju zabawy.

Coraz częściej, jako dj weselny w Bydgoszczy i Toruniu, mam okazję prowadzić wesela międzynarodowe, gdzie miesza się bogata i ciekawa różnorodność kultur. Z uwagi na fakt, iż posiadam bardzo dobry angielski akcent poparty praktycznym doświadczeniem, jestem w stanie prowadzić wesele w języku angielskim lub wybrane elementy takich uroczystości.

Zawsze trzymam się ustaleń i dlatego zawsze mam ze sobą listę naszych wspólnych decyzji, ciekawych informacji o uczestnikach uroczystości weselnej, które w ciekawy sposób wykorzystam w trakcie zabawy.

DJ AMORIS I MUZYKA…

Muzyka na weselu, jaką gram jest przede wszystkim pełna energii, pozytywnych emocji, radości. W przebiegu zabawy, wyczuwam oczekiwania gości i obserwuję atmosferę panującą na sali. Dobrze wiem w którym momencie goście chcą odpocząć, a w którym zużyć nadwyżki energii. Pozytywne emocje zawsze działają w dwie strony, dając mi przysłowiowego „kopa” by wykrzesać jeszcze więcej energii na sali. Wybieram takie utwory, których język przekazu, jest bardzo uniwersalny. Przeboje, które trafią i rozpalą wszystkich uczestników zabawy bez względu na wiek.  Największy plusem z wyboru didżeja jet to, iż grane utwory są zawsze w wykonaniach takich jakie znamy i cenimy.

Średni czas trwania wesela to około 10 godzin bez przerw w muzyce.

Wybór Dj-a staje się coraz popularniejszy wśród nowożeńców i jest przy tym zarówno ekonomicznie atrakcyjny, jak i pozwala utrzymać ten sam poziom zabawy weselnej, którą oferują zespoły. Często jest tak, iż nawet trzyosobowa orkiestra nie będzie w stanie zapewnić tak dobrej zabawy, jak jedna osoba z nietuzinkowym talentem wodzirejskim i odpowiednim zmysłem muzycznym.

Faktem jest, iż utwory, które dobrze się słucha w domu nie zawsze znajdą przełożenie na parkiet weselny, na którym panuje zupełnie inna atmosfera. Polecam by zdać się na doświadczenie, które prowadzący wodzirej ma za sobą.

Nie jest również prawdą, że można samemu przynieść laptopa i puścić muzykę na weselu i goście też będą się bawić. Rzeczywistość pokazuje, iż jest to bardzo trudne zadanie w szczególności przy tak różnej warstwie wiekowej.

Goście weselni kupując prezenty nowożeńcom, płacą niejako „wejściówkę”, dlatego powinniśmy również o nich pamiętać i o tym, że satysfakcja z tego, że dj weselny zagrał ich ulubione utwory np. z dawnych lat, jest często bezcenna. Sami przyznajcie, że nie bylibyście w stanie odmówić wujkowi czy babci zatańczyć przy melodiach z ich lat.

Wiele nowożeńców bez wsparcia rodziców organizując wesele musi liczyć się z poważnymi kosztami, które w obecnych czasach są wyjątkowo duże. Należy, więc zauważyć, iż dj prezenter jest o wiele tańszy od zespołu czy orkiestry. Zwykle stanowi jednoosobową załogę, jednak zdarza się osoba dodatkowa wynajęta do typowego wodzirejstwa na weselu. Niektórzy twierdzą, że dj mniej się męczy niż zespół, jednak w rzeczywistości brak ustalonego repertuaru zmusza do ciągłej koncentracji i przemyśleń odnośnie kolejnych utworów, jakie ma wybrać by przyniosły pożądany efekt.

Didżej w czasie trwania imprezy karnawałowej nie musi robić przerw. Poziom zabawy jest często tak duży, że nie wypada wyganiać gości weselnych z powrotem do stołu. Oczywiście zawsze znajdą się osoby, którym będzie przeszkadzać poziom głośności czy zbyt duże natężenie świateł, ale taki jest właśnie urok wesel, na, które hucznie przybywają i starsi i młodzi.

Podsumowując Dj Wodzirej z reguły wie, co robi, oczywiście powinien być w pełni elastyczny, co do ustaleń przebiegu wesela z Parą Młodą. Wesele, to wyjątkowy dzień, w którym powinniśmy się cieszyć i bawić, nie przejmując się zbytnio czy wszystko jest super według harmonogramu, ponieważ stres z tym związany odbierze nam dużą część radości i zadowolenia z tego, co najważniejsze. Dobry prowadzący dopilnuje by wszystko było jak należy.

W przeciwieństwie do zespołu muzycznego nie posiadam sztywno ustalonego przebiegu oprawy muzycznej. Muzyka dostosowywana jest na bieżąco do różnych gustów gości, i emocji panujących na parkiecie weselnym. W każdym momencie wesela goście mają wpływ na charakter imprezy, mogą poprosić o swoje ulubione utwory i zadedykować go wybranym osobom.

Moja przygoda ze sprawianiem ludziom radości zaczęła się od każdemu dobrze znanych imprez domowych, gdzie zawsze starałem się cieszyć muzycznie moich przyjaciół. Później szkolny radiowęzeł dodał mi skrzydeł i dodał wielu inspiracji muzycznych, które teraz często wykorzystuje prowadząc wesela. Dj na wesele Bydgoszcz zaprasza do wspólnej zabawy.

Wodzirejstwo i bardzo dobry kontakt z ludźmi to efekt czasu i wielu doświadczeń. Miałem okazję wprowadzać tanecznie wiele Młodych Par, które zawsze były zadowolone ze stylu w jakim prowadziłem wesele. Dzięki temu uzyskując satysfakcję z wykonywanej pracy, można ją przenieść na parkiet.

Wciąż hartem ducha i pełnią szalonej energii staram się robić to, co po prostu lubię najbardziej czyli być świetnym Dj-em, a zarazem dopełniać całość szalonej zabawy, jako wodzirej wyganiający gości sprzed, a czasem i spod stołu.

Cenie muzykę tą szaloną, ciepłą, budzącą w nas uśpioną moc zabawy, stawiającą na nogi i malującą uśmiechem po ciężkim tygodniu w pracy.

SPRZĘT I MAGICZNE ŚWIATŁA…

Posiadam aktywne kolumny brytyjskiej firmy Wharfedale Pro, o mocy wystarczającej na salę do 120 weselnych osób, jakość dźwięku jest super zapraszam na test. Wprowadzam nastrój poprzez oświetlenie, efektowne kolorofony, światła obrotowe dające magiczny i niepowtarzalny nastrój.

– profesjonalny program do mixowania i dodatkowych efektów, mixer i oczywiście dwa laptopy

– bezprzewodowy mikrofon firmy Shure (również do karaoke)

– rozbawiam gości gadżetami do licznych i zwariowanych zabaw i konkursów.